صفحه اصلی
تفاهم نامه همکاری فی مابین کرسی حقوق بشر، انجمن علمی حقوق شناسی و خانه اندیشمندان علوم انسانی
  • 1543 بازدید

N, [12/30/2023 11:33 AM]
کرسی حقوق بشر؛ صلح و دموکراسی یونسکو در دانشگاه شهید بهشتی با همکاری کمیته ملی ایکوم و در راستای ترویج مفاهیم حقوق بشر از مسیر فرهنگ وهنر اقدام به برگزاری نشست نقد فیلم« پل جاسوسان» می نماید.
پل جاسوس‌ها(انگلیسی: Bridge of Spies) یک فیلم درام تاریخی و مهیج بر اساس* *داستانی واقعی * از زندگی *وکیل جیمز داناوان* به کارگردانی *استیون اسپیلبرگ*  و بازیگری *تام هنکس* است. برادران کوئن به همراه مت چارمن فیلم‌نامهٔ این فیلم را نوشته‌اند. این فیلم ۱۴۰ دقیقه ای که در سال ۲۰۱۵ اکران شده است تماما به مفاهیم و اصول حقوقی و خصوصا حقوق متهم اشاره دارد و جایگاه « سوگند وکالت» در آن به وضوح مشخص است.
ناقدین:
دکتر احمد محیط طباطبایی؛ جامعه شناس و مدیر ایکوم
دکتر حبیب احمدزاده؛ نویسنده و منتقد سینما
وکیل سیدرضا ستارزاده هاشمی؛ وکیل دادگستری و فعال حوزه سینما 
دبیر جلسه: رضا ابوالحسنی؛ مدیر آموزش کرسی حقوق بشر
تاریخ:سه شنبه ۱۲ دیماه
مکان:میدان شهید شهریاری( دانشجو) دانشگاه شهید بهشتی، کرسی حقوق بشر، تالار سلام
نمایش فیلم: ساعت ۱۴
نقد فیلم: ساعت ۱۶/۱۵
به لحاظ محدویت ظرفیت سالن نمایش جهت هماهنگی با شماره ۰۹۱۲۲۷۸۲۹۶۸ تماس بگیرید

N, [12/30/2023 11:40 AM]
به تاریخ پنجم دی ۱۴۰۲ تفاهم‌نامه سه جانبه‌ای میان مرکز تحقیقات و کرسی حقوق بشر، صلح و دموکراسی یونسکو در دانشگاه شهید بهشتی و انجمن علمی حقوق‌شناسی، خانه اندیشمندان علوم انسانی منعقد شد. آقایان حسین میرمحمدصادقی به نمایندگی از کرسی، علی‌اصغر قاسمی به نمایندگی از خانه اندیشمندان و تهمورث بشیریه به نمایندگی از انجمن حقوق‌شناسی این تفاهم‌نامه را که برای امور پژوهشی و آموزشی و برگزاری نشست‌های علمی در حوزه علوم‌ انسانی و به ویژه حقوق منعقد شد، امضا نمودند.

افزودن نظرات