Home
گزارش همایش بین المللی «جایگاه محیط زیست و مخاطرات تغییر اقلیم در مذاکرات صلح»
  • 3961 Views

با همکاری مرکز تحقیقات و کرسی حقوق بشر، صلح و دموکراسی یونسکو در دانشگاه شهید بهشتی، مرکز صلح و محیط زیست، پژوهشکده علوم محیطی و انجمن علمی کشاورزی بوم­ شناختی ایران، همایش بین ­المللی ««جایگاه محیط زیست و مخاطرات تغییر اقلیم در مذاکرات صلح» با حضور چهره­ های شاخص داخلی و بین­ المللی در حوزه صلح و محیط زیست در تاریخ 18 آبان 1400 در سالن شیخ بهایی مرکز همایش های بین­ المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

فهرست سخنرانان ارجمند این همایش که به بررسی الزامات زیست محیطی صلح جهانی و پیش‌نیازهای زیست‌ محیطی مقابله با تغییرات اقلیمی پرداختند:

دکتر حسین میرمحمد صادقی، رئیس مرکز تحقیقات و کرسی حقوق بشر، صلح و دموکراسی یونسکو در دانشگاه شهید بهشتی؛

دکتر معصومه ابتکار، معاون سابق ریاست جمهوری در امور خانواده و زنان، ریاست سابق سازمان محیط زیست و ریاست هیئت مدیره مرکز صلح و محیط زیست؛

دکتر علی اکبر صالحی، معاون پژوهشی فرهنگستان علوم و رئیس سابق سازمان انرژی هسته­ ای ایران؛

آقای دکتر علی اشرف مجتهدی شبستری به نمایندگی از آقای استفان پریسنر، هماهنگ­ کننده مقیم سازمان ملل متحد در ایران؛

آقای وولف دیتریش هیم، سفیر اتریش در ایران؛

دکتر سید محمد مجابی، فعال محیط زیست و مدير عامل شركت مادر تخصصي خدمات كشاورزي وزارت جهاد كشاورزی.

دبیری این همایش و سنخنرانی افتتاحیه را دکتر هومان لیاقتی، عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی و مدیر عامل مرکز صلح و محیط زیست بر عهده داشت و مجری این همایش، دکتر اصلی عباسی بود.

طی این همایش بین­ المللی که به صورت همزمان و زنده در سامانه وبینارهای دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، علاوه بر شرکت­ کنندگان، جمعی از دبیران و نمایندگان سفارت­خانه های خارجی مانند کره جنوبی و بلغارستان نیز حضور داشتند.

در پایان این همایش، با صدور بیانیه­ پایانی، بر عزم راسخ برگزارکنندگان همایش در مسیر ترویج صلح و پاسداشت محیط زیست تاکید گردید.  ​​​​​​​